BELGELERİMİZ

FDA ONAYI

FDA Belgesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan; diyet eklentileri, gıda, ilaç, kan ürünleri, biyolojik medikal ürünler,radyasyon yayan aletler, medikal araçlar, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu bir bürosudur. FDA Belgesi açılımı U.S. Food and Drug Administration olup, Türkçe  karşılığı olarak Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi ifade ediilebilir.

FDA Belgesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde insan yada hayvanların tüketmesi maksadıyla gıdanın üretimi, gıdanın işlemesi, gıdanın paketlemesini gerçekleştiren ve ya bunları elinde bulunduran bütün yerli ve yabancı tesisler FDA Sertifikası tescil kaydını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Halk Sağlığı Güvenliği ve Biyoterörizm Hazırlık ve Tepki Kanunu 2002 (Biyoterörizm Yasası), Sağlık ve İnsan Hizmetleri Birimine bağlı olan Gıda ve İlaç Dairesi’ni (FDA)  gıda hususunda tek düzenleyici firma olarak belirler. Halkı korumak adına  ilave  adımlar atması için yada ABD gıda pazarının emniyetini terör olaylarına  karşı korumayı hedeflemektedir. Bioterorizm yasası uyarınca 16 Ekim 2003 tarihinden bu zamanda kadar geçen süreçte  ABD’ye gönderilecek her türlü yiyecek, içecek ve ilaç için FDA Belgesi teyidi alması gerekmektedir. ABD tüketicilerine sunulan yabancı gıda, medikal cihaz ve ilaç firmaları için FDA Belgesi ruhsatı bir zorunluluktur.Kozmetik firmalarının kaydı zorunlu değildir; fakat bu ruhsat ABD pazarı için güven oluşturduğundan, aynı zamanda da önemli bir pazarlama aracıdır.

ABD Kongresi, bu yasayı bir sonraki sene düzelterek, şirketlere yeni ilaçların güvenliğini ispatlamaları zorunluluğunu getirdi. Yeni kanunda kozmetik ve tedavi edici cihazlar için de yönetmelikler yer aldı.

KALİTE BELGELERİMİZ

ÜRETİM İZİN VE BELGELERİMİZ

 

KAYIT İÇİN: https://www.ogansia.com/marketing/admin/uyeol/OGA03717531

 

 

2 Responses

 1. TURĞAY KILIÇ dedi ki:

  T.C
  Sağlık Bakanlığının onayı var mı??

  • ogansia dedi ki:

   Merhabalar Turğay Bey… Ben Ogansia Firmasının Binlerce Distribitöründen birisiyim… Web Sayfamın ana sayfasında da yazdığı gibi.. Firmamız 16 ülkede satış yapmak da olup Bir Türk firmasıdır.. Ana sayfada detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Belgeler Konusuna gelince Bazen Hastanelere gittiğinizde duvarlardaki panolara dikkat ederseniz FDA onaylı örneğin varisler için bitkisel ürünümüz bulunmaktadır gibi yazar. FDA onayı uluslar arası bir satış yapıyorsanız hele hele ABD gibi bir ülkeye girmişseniz ABD zerre kimyasal içeren hiç bir ürünü ülkesine sokmamaktadır. Ürünlerimiz FDA onaylı olup Ayrıca Uluslar arası bir çok belgesi yanında Firmamızın Fabrikası Bursada olduğu için ve ürünlerimiz bir ilaç olmadığı için İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğünce analizleri yapılıp ürünlerimiz onaylanmıştır.

   Kısaca FDA ONAYI Nedir Okuyunuz:
   FDA Belgesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan; diyet eklentileri, gıda, ilaç, kan ürünleri, biyolojik medikal ürünler,radyasyon yayan aletler, medikal araçlar, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu bir bürosudur. FDA Belgesi açılımı U.S. Food and Drug Administration olup, Türkçe karşılığı olarak Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi ifade ediilebilir.

   FDA Belgesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde insan yada hayvanların tüketmesi maksadıyla gıdanın üretimi, gıdanın işlemesi, gıdanın paketlemesini gerçekleştiren ve ya bunları elinde bulunduran bütün yerli ve yabancı tesisler FDA Sertifikası tescil kaydını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

   Halk Sağlığı Güvenliği ve Biyoterörizm Hazırlık ve Tepki Kanunu 2002 (Biyoterörizm Yasası), Sağlık ve İnsan Hizmetleri Birimine bağlı olan Gıda ve İlaç Dairesi’ni (FDA) gıda hususunda tek düzenleyici firma olarak belirler. Halkı korumak adına ilave adımlar atması için yada ABD gıda pazarının emniyetini terör olaylarına karşı korumayı hedeflemektedir. Bioterorizm yasası uyarınca 16 Ekim 2003 tarihinden bu zamanda kadar geçen süreçte ABD’ye gönderilecek her türlü yiyecek, içecek ve ilaç için FDA Belgesi teyidi alması gerekmektedir. ABD tüketicilerine sunulan yabancı gıda, medikal cihaz ve ilaç firmaları için FDA Belgesi ruhsatı bir zorunluluktur.Kozmetik firmalarının kaydı zorunlu değildir; fakat bu ruhsat ABD pazarı için güven oluşturduğundan, aynı zamanda da önemli bir pazarlama aracıdır.

   ABD Kongresi, bu yasayı bir sonraki sene düzelterek, şirketlere yeni ilaçların güvenliğini ispatlamaları zorunluluğunu getirdi. Yeni kanunda kozmetik ve tedavi edici cihazlar için de yönetmelikler yer aldı.

   Ayrıca ürünlerimizi alıp kullanmadan önce doktorunuza sorabilirsiniz ve belgeler sayfasını gösterebilirsiniz.
   Burada anlatılan ürünlerin amacı, içerdikleri vitaminler ve mineraller ile yetersiz ya da yanlış beslenmeye karşı sağlığımızı genel anlamda korumaya yardımcı olmaktır. Ürünlerimizin içeriği Sitemizde mevcuttur.Söz konusu ürünlerden bahsedilirken, herhangi bir teşhis, tedavi, iyileştirme veya özel bir hastalık ya da hastalıkları önlemeleri kastedilmemiştir. Eğer tıbbi bir problem yaşıyorsanız, mutlaka doktorunuza danışınız.
   Sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir